Laser Tag – zdrowa alternatywa dla gier komputerowych

Przez Falcon

W dzisiejszym świecie, dzieci, jak i dorośli, spędzają dużo czasu przy komputerze. Ekscytujące przygody i wirtualne strzelaniny skradły serca ludzi na całym świecie. W rezultacie – niska aktywność fizyczna, brak komunikacji z rówieśnikami i innymi czynnikami, wiąże się z wieloma negatywnymi konsekwencjami. Jak zaszczepić w dzieciach miłość do aktywnych gier mobilnych na zewnątrz? Jak odciągnąć ich od komputerów, które dostarczają im tyle emocji, a zarazem przemocy?

Okazuje się, że aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu dla dzieci może wiązać te rzeczy eliminując przy tym niemal całkowicie agresywne bodźce. Zjawisko znane na całym świecie pod nazwą „laser tag” łączy te elementy tworząc przy tym bezpieczną zabawę bazującą jedynie na czystej rozrywce. W przeciwieństwie do paintballu, gdzie kule strzelają ze wszystkich stron a organizm jest często narażony na siniaki i otarcia, laser tag jest całkowicie bezpieczny dla dziecka. Broń wysyła promienie podczerwone, które są przechwytywane przez odpowiednie czujniki umieszczone na opasce bądź kamizelce. Niektóre modele pistoletów laser tag, jak, na przykład, FALCON F1 zapewniają wsparcie gry o dźwięk, światło jak również drgania, wzmacniając przy tym pozytywne emocje związane z rozgrywką. Istnieje wiele scenariuszy możliwych do odegrania za pomocą Laser Tag – od „Gwiezdnych Wojen” przez „Counter-Srike” czy „Stalker’a” na innych grach kończąc. To wszystko zwiększa zainteresowanie dzieci grą w laser tag – wystarczy wyobrazić sobie, jak zabawne i ekscytujące może być przejście gry u boku swojego przyjaciela, w realnym świecie!
Ponadto, dziecko rozwija umiejętności pracy zespołowej i towarzyskość, ponieważ komunikacja z przyjaciółmi – jest ważnym czynnikiem zwycięstwa. Dynamika gry promuje aktywność fizyczną i skłania uczestników do ruchu. W porównaniu z innymi formami aktywności fizycznej, gry laser tag generują mniej kosztów, ponieważ nie istnieją żadne materiały eksploatacyjne i nie wymagają one specjalistycznego sprzętu, nie wliczając opaski z czujnikami oraz taggera wysyłającego wiązkę podczerwoną. Gry najlepiej przeprowadzić na wolnym powietrzu, ale w przypadku złej pogody można zorganizować grę na krytych boiskach z wykorzystaniem dmuchanych przeszkód.

Morze pozytywnych emocji, niezapomnianych wrażeń i szczęśliwe uśmiechy na twarzach dzieci – na stałe towarzyszy uczestnikom każdej gry w laser tag. Pomyśl o swoim dziecku już dzisiaj zapewniając mu zdrową i aktywną rozrywkę. Lata dzieciństwa szybko mijają, a szczęśliwe chwile pozostają w naszej pamięci na całe życie!